Απριλίου 24, 2023 / Papanastasiou Pantelis

Junior Consultant στο τμήμα χρηματοοικονομικών υπηρεσιών

Περιγραφή θέσης

• Ενασχόληση με τη διαχείριση συγχρηματοδοτούμενων προγραμμάτων (ΕΣΠΑ, Αναπτυξιακός Νόμος, ΤΑΑ κτλ)
• Επικοινωνία και συντονισμός με λογιστήρια εταιριών για τη συλλογή και επεξεργασία καθώς και διαχείριση στοιχείων πελατών
• Έλεγχος επιλεξιμότητας για επενδυτικά προγράμματα των πελατών
• Επικοινωνία με Τράπεζες και δημόσιες αρχές για τις ανάγκες των προγραμμάτων
• Σύνταξη χρηματοοικονομικών μελετών
• Διαχείριση πλατφόρμας εξωδικαστικού μηχανισμού ρύθμισης οφειλών
• Ανάλυση και διαχείριση αναγκών πελατών της επιχείρησης
• Δημιουργία εργαλείων χρηματοοικονομικής πληροφόρησης μέσω excel – powerbi

Η θέση απαιτεί:

• Δυνατότητα ένταξης και λειτουργίας σε ομάδα
• Ευελιξία στη διαχείριση πολλαπλών εργασιών
• Ικανότητα οργάνωσης και διαχείρισης χρόνου
• Τήρηση αυστηρών χρονοδιαγραμμάτων, προθεσμιών
• Υπευθυνότητα, οργάνωση και επίλυση προβλημάτων

Απαραίτητα Προσόντα

• Πτυχίο Πολυτεχνικής σχολής ή Διοίκησης Επιχειρήσεων ή Οικονομικής Κατεύθυνσης
• Μεταπτυχιακός τίτλος σπουδών θα εκτιμηθεί
• Προϋπηρεσία εφόσον υπάρχει θα εκτιμηθεί
• Άριστη γνώση ελληνικής & αγγλικής γλώσσας (προφορική & γραπτή επικοινωνία)
• Άριστη γνώση Η/Υ και Microsoft Office (word, excel, powerpoint)
• Γνώσεις από συναρτήσεις και pivot tables στο excel

Τι μπορούμε να σου προσφέρουμε

  • Πλήρης απασχόληση
  • Νόμιμος μισθός και άδειες
  • Συνεχόμενη εκπαίδευση και ευκαιρίες επαγγελματικής εξέλιξης
  • Συμμετοχή σε συνέδρια, σεμινάρια και άλλες εκδηλώσεις της επιχείρησης
  • Συνεχής υποστήριξη και καθοδήγηση μέσα σε ένα ομαδικό περιβάλλον νέων ανθρώπων που πάνω απ΄όλα σεβόμαστε τις ανθρώπινες ανάγκες του καθενός μας

Σε ενδιαφέρει η συγκεκριμένη θέση;

Στείλε μας στο info@chaniaconsulting.gr, μέχρι τις 10/05/2023 με τίτλο “Για τη θέση Junior Consultant στο τμήμα χρηματοοικονομικών υπηρεσιών ”:

• To βιογραφικό σου (σε όποια μορφή κρίνεις ότι θα μας δώσει να καταλάβουμε την εμπειρία που έχεις)
• Μια παράγραφο στην οποία θα μας εξηγείς γιατί θέλεις να εργαστείς στη συγκεκριμένη θέση και στην δική μας επιχείρηση

EN